Guatemala Antigua

Jemně ovocná

ZPRACOVÁNÍ: washed (promytou metodou)

DRUH: 100% arabika 

OBLAST: Antigua

NADMOŘSKÁ VÝŠKA: 1550 až 1900 m.n.m.

CHUŤOVÝ PROFIL: levandule, kešu, peckovice, pistácie, sněhová pusinka, dochuť tropického ovoce

CUPPING SKÓRE: 86,2

CHARAKTERISTIKA:  jemně ovocná káva, ideální na alternativní přípravu jako je AeroPress, clever dripper, el. překapávač, french press, V60, vacuum pot,.. apod. nebo mírně acidní espresso

Zvolte si variantu:

Cena od 84,00 Kč

V druhé polovině 18. století jezuité přinesli první kávovníky jako okrasné rostliny. Roku 1835 se vláda rozhodla podpořit produkci kávy a všem farmářům, kteří vypěstují 20 000 liber kávy, přislíbila ekonomické ocenění. Region Antigua je charakteristický vulkanickou půdou a nízkou vlhkostí. Obklopují ho 3 sopky - Agua, Fuego a Acatenango. Fuego svým popelem obohacuje půdu cennými minerálními látkami a zároveň vytváří vrstvu, jenž rostlinám pomáhá zadržovat potřebnou vlhkost v půdě a vyrovnat se tak s velice nízkými srážkami. Mikroklima, bující příroda a topografie předurčují místní plantáže k produkci kávy, která patří k těm nejlepším na světě. Farmáři zde hospodaří v duchu trvale udržitelného zdroje, tj. šetrně a s respektem k životnímu prostředí.

My ji rádi pijeme na oba způsoby. Na filtru umí tato káva předvést své ovocné tóny, v espressu je příjemně acidní a vyvážená.